СВЯТО МИКОЛАЯ ЧУДОТВОРЦЯ ДЛЯ ДІТЕЙ В РЖИЩІВСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Дата: 23.12.2022 09:10

Фото без описуСвято Миколая для учнів 3 та 4 класу гімназії "Гармонія" відбулося 19 грудня в міській бібліотеці, розповіли про святого Миколая та про наближення свята Нового року Василенко В.С. та Слободяник Н.М.

Миколай – один із найбільш шанованих в Україні святих. У році святкують два свята Миколая – навесні (22 травня) та взимку (19 грудня).

ЩО ВІДОМО ПРО ТРАДИЦІЇ У ДЕНЬ САЯТОГО МИКОЛАЯ?

Відомо, що людина на ім'я Микола жила в III-IV століттях і прославилася багатьма чудесами. У своєму житті він часто допомагав знедоленим і відтоді представники християнства вшановують пам'ять про нього.

Вперше обдаровувати дітей подарунками в цей день почали у Німеччині. У Х столітті в Кельнському соборі в день пам'яті святого Миколая 6 грудня учням церковно-парафіяльної школи почали роздавати солодощі.

Пізніше по всій країні почали вивішувати туфлі та шкарпетки для того, щоби святий Миколай поклав туди дітям подарунки.

Святий Миколай обдаровує лише слухняних дітей, а пустуни отримують різки.

В Україні заведено класти подарунки дітям під подушку у ніч проти 19 грудня.

Напередодні свята прийнято робити добрі справи, допомагати нужденним та радувати подарунками не лише своїх дітей, а й просто знайомих чи незнайомих малюків.

В українських сім'ях дітям дарують подарунки, які називають "миколайчики". Це можуть бути як солодощі, так і інші подарунки від Миколая.

Раніше цього дня молодь починала готуватися до вечірок: ткала посаг, шили маски та вбрання до святкових розваг.

Прийнято було також освячувати будинки, хліб та стайні з тваринами святою водою.

За повір'ям, якщо цієї ночі загадати бажання, то святий Миколай обов'язково його виконає.

Зазвичай у грудні на Миколу були ярмарки, на яких продавали надлишки борошна та зерна.

Також було заведено ворожити у ніч проти 19 грудня.

Фото без описуПРИКМЕТИ У ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

- Микола приносить із собою Микільські морози, тож з 19 грудня зазвичай починається справжня зима;

- ясний день на Миколи - гарна погода у травні на Весняного Миколи;

- якщо не віддали борг на Миколи, то не віддадуть ніколи;

- якщо випав іній та сніг у день Святого Миколая - рік буде врожайним;

- скільки снігу випадає на Зимового Миколи, стільки буде й трави навесні.

Що не можна робити у день Святого Миколая?

- Оскільки Зимовий Миколай припадає на Різдвяний піст, у цей день заборонено їсти м'ясо та інші продукти тваринного походження;

- не можна шити, в'язати, прати чи робити ремонт.

- не можна давати в борг, але також не можна відмовляти у допомозі близькому.

- не можна стригтися.

-на Миколу не лають дітей і не злословлять.

Головне – пам'ятати, що у День Миколи Чудотворця необхідно радіти та дякувати святому за те, що відбувається у вашому житті!

Інфо: Ржищівська публічна бібліотека