МІНСОЦПОЛІТИКИ: ДО УВАГИ ГРОМАДЯН, ЯКІ ОТРИМАЛИ СМС-ПОВІДОМЛЕННЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ВІД МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Коли міжнародна організація приймає рішення про нарахування грошової допомоги людям, що залишили заяву на платформі єДопомога, вона надсилає SMS-повідомлення з кодом банківського переказу від WesternUnion (MTCN-код) для отримання готівки. Про це повідомили на Урядовому порталі https://www.kmu.gov.ua/ .
Нагадуємо, рішення щодо надання допомоги приймають міжнародні організації. Пріоритетними є вразливі групи людей, зокрема внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю, пенсіонери, одинокі батьки, які самостійно виховують дітей, малозабезпечені сім’ї.
Перевірити або відстежити переказ можна за посиланням https://www.westernunion.com/.../global.../track-transfer .
Ви можете отримати грошовий переказ двома способами:
- Використавши MTCN-код для переказу грошової допомоги безпосередньо на свій банківський рахунок через онлайн-банкінг, якщо ви є клієнтами ПриватБанку, Ощадбанку або Акцент Банку (А-Банку)
- Отримати готівку у будь-якому відділенні наступних банків-партнерів: ПриватБанк, А-Банк (Акцент Банк), Райфайзен Банк Аваль, Ощадбанк, Укргазбанк, Українська фінансова група, а також Укрпошта, Нова пошта
Які документи треба для отримання готівки у відділенні банку?
- Паспорт громадянина Україна
- ID картка
- Цифрові версії зазначених документів у державному мобільному додатку “Дія” (приймається усіма партнерами, крім Ощадбанку)
- Закордонний паспорт
Що робити у разі проблем з перерахуванням грошової допомоги?
- Якщо ви не можете переказати готівку на свій рахунок онлайн, відвідайте будь-яке відділення партнера WesternUnion (ПриватБанк, А-Банк (Акцент Банк), Нова пошта, Райфайзен Банк Аваль, Ощадбанк, Укрпошта, Укргазбанк, Українська фінансова група)
- Якщо ви не можете отримати готівку у відділенні партнера Western Union, зателефонуйте нам за безкоштовним номером телефону 0800600122
Довідково
WesternUnion – це міжнародна система термінових грошових переказів, що об’єднує понад 200 країн і територій.
Гуманітарна платформа єДопомога створена Мінсоцполітики за підтримки Мінцифри, Світового Банку та ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції. Платформа має три напрями: грошова допомога від держави (єДопомога державна); отримання та надання волонтерської допомоги (єДопомога волонтерська); виплати від міжнародних організацій (єДопомога міжнародна).
На платформі можна дізнатися, як отримати гроші від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками тощо.