МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ: ЗАПИТАННЯ - ВІДПОВІДЬ

Дата: 04.01.2023 11:13

Фото без описуГоловне – виплати збережено, їх розмір НЕ зменшився, а деяких – навіть збільшився (детальніше про розмір страхових виплат в нашій інфографіці bit.ly/3i20FDn або на сайті за посиланням bit.ly/3VGLdKD)

Відтепер, щоб отримати допомоги та виплати, передбачені законом про соціальне страхування, можна звертатися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України (перелік діючих сервісних центрів тут bit.ly/3VO27qM) або через засоби вебпорталу електронних сервісів Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua):

•  для страхувальників – це кабінет страхувальника, через який можна подати заяву-розрахунок для отримання фінансування на оплату лікарняних листків
  •  для застрахованих осіб – через особистий кабінет, який дозволяє сформувати та надіслати звернення.

Фото без описуЧи правда, що відтепер оплата лікування і реабілітаційної допомоги у санаторно-курортних закладах після перенесених захворювань і травм скасована?

ВІДПОВІДАЄМО: Ні, українці і далі мають право на:

•  Оплату лікування та/або реабілітаційної допомоги у відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм;
  •  Забезпечення протезуванням, ортезуванням, допоміжними засобами; реабілітації потерпілим від нещасного випадку;
  •  Надання медичних послуг

Пояснюємо, що викликало плутанину, а іноді, й хвилювання.

Змінюється те, за рахунок якої саме бюджетної програми ці виплати будуть фінансуватися.

Зокрема, безоплатна реабілітація пацієнтів оплачуватиметься Національною службою здоровʼя України (НСЗУ). Це означає, що за надані медичні послуги медзакладам буде сплачувати НСЗУ з державних коштів, а для пацієнтів вони будуть безоплатними

закупівля допоміжних засобів реабілітації - Фондом захисту осіб з інвалідністю

соціальні послуги з догляду за людьми з інвалідністю на виробництві будуть здійснюватися відповідно до Закону «Про соціальні послуги» та надаватимуться через управління соціального захисту населення.

Більше відповідей на важливі питання