Як отримати cтатус безробітного і що для цього потрібно?

Дата: 06.01.2023 11:26

Безробітнім вважається особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи. Такий статус потрібно отримати офіційно, звернувшись до центру зайнятості з необхідним пакетом документів.

На період дії воєнного стану реєстрація безробітного здійснюється в день подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного до обраного нею міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості особисто, під час безпосереднього відвідування, в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія), у тому числі мобільного додатку Порталу Дія або за допомогою електронних сервісів Державної служби зайнятості (покрокова інструкція) .

Допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного.

Документи, які необхідно надати для отримання послуги