«ТВОРЧІСТЬ ЄДНАЄ СИЛЬНИХ»: ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ РЖИЩІВСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ СТУДІЇ

Дата: 26.01.2023 10:58

Фото без описуДіяльність регіонального Літоб'єднання "ЗОРІ Придніпров'я" вже близько півстоліття охоплює своєю роботою місцевих літераторів Кагарличчини та Ржищівщини. У його благодатній аурі пройшли творчий вишкіл чимало і юних, і солідних аматорів пера нашого краю. Це і такі відомі імена, як член Національної спілки письменникіів України Павло Малєєв, журналісти - Олексій Шульга, Людмила Добровольська, Надія Вегера-Предченко, Віктор Заїка, художник-поет Борис Дегтярьов, відомий пісняр Олексій Шестопал, вчитель Петро Папенко, Марфа Майоренко, кагарличанин Микола Близнюк та багато-багато інших поважних і юних наших земляків, творчий дух яких пробудила проба пера.

Вже понад десять років літоб'єднання діє під крилом місцевого осередку Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Григоровича Шевченка. Протягом цього часу результатом плідної діяльності творчої родини нашого краю стало близько шести десятків виданих збірок напрацювань місцевих літераторів.

Віднедавна літоб'єднання розширило географію своєї діяльності. Так, в його рамках відбулося створення літературних студій Ржищівського та Кагарлицького краю. Їх мета - активізувати роботу літоб'єднання, об'єднати в дружне сімейне коло літераторів Придніпровського краю, залучити до творчої праці талановиту молодь, збагатити літературну спадщину новими виданнями та здобутками.

25 січня за підтримки керівництва місцевої влади у Ржищівському центрі культури відбулося засідання аматорів пера Ржищівської громади. У ньому взяли участь: Борис Дегтярьов, Людмила Трищук, Надія Вегера-Предченко, Світлана Бусленко, Людмила Геращенко, Еліна Сутягіна, Олександр Шорохов, Лариса Моргун, Дарія Мустеца, а також гостя, журналіст Людмила Добровольська.

Учасники заходу ознайомилися з виставкою друкованих видань творчого доробку земляків, що вийшли у рамках діяльності літоб'єднання "ЗОРІ Придніпров'я", та обмінялися думками щодо її перегляду.

Присутніх тепло вітали керівник культурної ниви Ржищівщини Олена Пасека та завідуюча міською бібліотекою Ніла Слободяник. Мелодійне вітання отримали всі учасники заходу від юних талантів місцевої Школи мистецтв. Літератори за чашечкою чаю читали власні твори, ділилися творчим досвідом, планували подальшу роботу своєї літстудії. Наповнювали простір благодатною аурою натхненні слова щирих віршів, звучали переливи авторських пісень.

На завершення всі присутні отримали в подарунок збірку ранніх поезій Великопріцьківської письменниці, члена Національної спілки письменників України Ніни Вернигори "Відлуння маминої пісні".

Невдовзі планується проведення засідання літстудійців Кагарлицького регіону і в місті Кагарлик. Організацією його роботи опікуватиметься керівник міської книгозбірні Лілія Литвин.

Інфо: Надія Вегера-Предченко