A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Українське дерево на Сумщині може стати Європейським деревом 2023 року! Голосуйте за яблуню з міста Кролевець!

Дата: 09.02.2023 15:03
Кількість переглядів: 152

Щороку в лютому Асоціація екологічного партнерства (EPA) організовує онлайн-голосування за Європейське дерево року. Конкурс проводять з 2011 року. Цьогоріч, окрім України, у конкурсі беруть участь Словаччина, Португалія, Польща, Італія, Іспанія та низка інших європейських країн. Голосувати може кожен! Нам важлива ваша підтримка!

Як голосувати? Для того, щоб віддати свій голос, вам достатньо:

  • зайти на сайт https://www.treeoftheyear.org/uk/vote
  • обрати 2 дерева, які вам найбільше сподобались;
  • натиснути «Голосування», ввести свій e-mail та проголосувати.

Підтримайте українське дерево!

У чому особливість яблуні-колонії з Кролевця? (Сумщина)

Яблуня у Кролевці зростає у вигляді куща і займає площу 0,1 га. Її вік сягає 220 років. За легендою вона була посаджена садівником місцевого князя на знак любові князя до своєї дружини.

У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура, а налічують близько 15 стовбурів-гілок, що приросли до землі. Особливістю яблуні є її здатність до самостійного вкорінення гілками. Віття нахиляється до землі і пускає коріння, коли один із стовбурів відмирає. Так яблуня продовжує собі життя.

Набравшись сил, вже не гілки, а дерева піднімаються знову догори, рясно вкриваючись квітками навесні і червоно-білими, приємними на смак яблуками восени. Квітує вона щороку, але щоразу плодоносить тільки одна її половина, а друга частина відпочиває. Яблука на смак солодкі і терпкі. Місцеві назви сорту «Лозівка», «Кручена», «Княжа».

Тамтешні жителі розповідають, що досі нікому не вдалося переприщепити яблуню на іншу прищепу. Також кажуть, що вона цілюща – до неї приходять доторкнутись важкохворі люди і вона зцілює.

Яблуня-колонія пережила І та ІІ Світові війни у минулому столітті. Вона була свідком Голодомору у 1932-1933 роках в Україні, рятуючи селян від смерті. Також їй вдалося вціліти під час особливо жорстоких боїв, які велись на Сумщині весною цього року під час російської агресії і цьогоріч вона знову зацвіла та дала плоди.

Голосування триває до 28-го лютого! Діліться з друзями та поширюйте інформацію! https://www.treeoftheyear.org/uk/vote

Спільними зусиллями про унікальну яблуню-колонію з Сумщини може дізнатися весь світ!

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора