МІНСОЦПОЛІТИКИ: ЩОДО МІНІМАЛЬНИХ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ

Дата: 14.03.2023 07:45

Друзі, ми отримуємо багато запитань щодо того: Чи зросли розміри мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС?   ВІДПОВІДАЄМО: Чинне законодавство визначає, що для осіб, які отримали інвалідність внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС, – мінімальний розмір пенсійної виплати не може бути нижчим:

• для осіб з інвалідністю 1 групи – 100 % розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік;
  •  для осіб з інвалідністю 2 групи – 80 %;
  •  для осіб з інвалідністю 3 групи – 60 %.

З 1 березня розмір таких пенсій індексовано на 19,7% через збільшення середньої зарплати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2022 рік 13 376,21 грн.

Відповідно, мінімальний розмір пенсійної виплати для таких осіб становитиме:

•  для осіб з інвалідністю 1 групи – 13 376,21 грн
  •  для осіб з інвалідністю 2 групи – 10 700,97 грн