Відповідь на електронну петицію №02-03-01/C.256.5 від 03.05.2023 "Про дитячі майданчики міста Ржищів."

Дата: 12.05.2023 11:38

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» на вебсайті Ржищівської міської територіальної громади розміщено електронну петицію «Про дитячі майданчики міста Ржищів», ініційовану громадянином Смоляром Михайлом Борисовичем. Названа петиція подана 13.04.2023 р. та зареєстрована за № 02-03-01/C.256.5 від 03.05.2023 р. Її підтримали 103 громадян. Дякуємо усім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську позицію.

Стосовно порушених у петиції питань виконавчий комітет Ржищівської міської ради Київської області зазначає таке.

Питання функціонування дитячих і спортивних майданчиків та розширення їх мережі перебуває на постійному контролі керівництва та служб міста. Це один з важливих елементів благоустрою та дієвий спосіб забезпечення розвитку дітей, популяризації здорового способу життя. Сподіваємось, що дана петиція спонукатиме всіх зацікавлених осіб, місцевий бізнес, громадських активістів спільно з органами місцевого самоврядування до активної співпраці.

Станом на 11.05.2023 року на балансі КП «Ржищівська служба благоустрою та ритуальних послуг» перебуває 28 об’єктів, призначених для дитячих розваг та фізичної активності. В тому числі дитячі майданчики, гойдалки, спортивні споруди і т.п.  Щорічно працівниками служби здійснюється інспектування споруд на предмет їх технічного стану, у межах можливостей здійснюється ремонт пошкоджених елементів. У разі непридатності до використання – споруда демонтується.

В зв’язку з обмеженими ресурсами місцевого бюджету та потреби вирішення великої кількості інших надзвичайно важливих питань із забезпечення та функціонування у сферах медицини, освіти, житлово-комунального господарства та інших питань, встановлення дитячих майданчиків наразі є можливим лише у випадку залучення підприємців чи благодійних фондів. Виконавчим комітетом постійно проводиться робота у цьому напрямку. У період з 2015 по 2021 р.р. було значно розширено мережу дитячих майданчиків на території Ржищівської МТГ - встановлено 11 дитячих та спортивних споруд у Ржищівській громаді, а саме:

• Дитячий ігровий майданчик по вул. Андрія Малишка (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).
  • Дитячий ігровий майданчик по вул. Першого Травня (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).
  • Дитячий ігровий майданчик по вул. Освіти (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).
  • Дитячий ігровий майданчик по вул. Шевченка (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).
  • Дитячий ігровий майданчик по вул. Миру (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).
  • Дитячий ігровий майданчик по вул. Миколи Леонтовича (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).
  • Спортивно-ігровий майданчик на території Ржищівської гімназії «Гармонія» (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).
  • Дитячий ігровий майданчик в парку в с.Стайки (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).
  • Дитячий ігровий майданчик в селі Балико-Щучинка (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).

В тому числі були залучені кошти обласного бюджету та співфінансування з місцевого бюджету на встановлення дитячих спортивних та ігрових майданчиків:

• Футбольне поле зі штучним покриттям з тренажерами на території Ржищівського ліцею «Лідер»;
  • Тренажерний майданчик на території Ржищівської гімназії «Гармонія».

Також у 2022 році планувалося за кошти обласного бюджету та співфінансування місцевого бюджету встановлення мультифункціональних майданчиків для ігрових видів спорту (баскетбол, волейбол, гандбол) розміром 32м х 18м зі штучним покриттям у Піївській ЗОШ І-ІІІ ст. та Ржищівській ДЮСШ. На жаль, військове вторгнення російської федерації на територію України та подальше розгортання бойових дій призвело до різкого уповільнення економіки Київщини, що негативно вплинуло на виконання показників обласного бюджету Київської області на 2022 рік. Внаслідок чого, починаючи з березня 2022 року, темпи приросту надходжень обласного бюджету значно знизилися, показники за доходами не виконуються. У зв'язку з чим обласний бюджет Київської області переорієнтовано на фінансування першочергових та невідкладних видатків, які спрямовуються на утримання бюджетних установ, на фінансування заходів з територіальної оборони та інших заходів, пов'язаних з військовою агресією.

КП «Ржищівська служба благоустрою та ритуальних послуг» отримала доручення повторно здійснити перевірку стану дитячих майданчиків міста. Майданчики, технічний стан яких визнають незадовільним, будуть демонтовані. Результати цієї роботи будуть оприлюднені на офіційних сторінках міськвиконкому та служби благоустрою у соцмережах або на сайті громади.

Щодо майданчика по вул.Миру, повідомляємо, що він перебуває на ремонті в КП «Ржищівська служба благоустрою та ритуальних послуг». Після закінчення ремонту майданчик буде встановлено. Частина елементів майданчика потребує заміни, і відновити його силами працівників благоустрою немає можливості. Придбання нових елементів потребує виділення цільових коштів, які місцевим бюджетом, станом на сьогоднішній день, не передбачені.

Створення нових локацій на набережній річки Леглич  на даний час не передбачено. «Концепція», на яку ви посилаєтесь,  фактично існує лише у вигляді опитування громадської думки щодо подальшого розвитку цієї території. Жодних проектів влаштування паркових зон цієї місцевості поки що не розроблялось. Кошти на виконання проектних та будівельних робіт не виділялись.

Виконавчий комітет Ржищівської міської ради закликає всіх небайдужих громадян, підприємців та організації долучатись до розширення та відновлення мережі дитячих ігрових та спортивних майданчиків. Розглянемо всі пропозиції щодо співпраці в даному напрямку.

• Дитячий ігровий майданчик по вул. Освіти (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).
  • Дитячий ігровий майданчик по вул. Миру (за кошти Фонду Руслана Кузьменка).

• Тренажерний майданчик на території Ржищівської гімназії «Гармонія».