Пенсійний фонд України інформує

Дата: 19.05.2023 10:46

До уваги отримувачів житлових субсидій!

Фото без описуЖитлові субсидії на неопалювальний сезон, який триває з 1 травня по 30 вересня, буде продовжено більшості домогосподарств автоматично. Водночас, якщо:

- у складі вашого домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

- не всі зареєстровані у вашому домогосподарстві особи проживають за місцем реєстрації;

- ви орендуєте для проживання житлове приміщення;

- ви бажаєте призначити житлову субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, –

Для продовження субсидії на неопалювальний період вам необхідно подати до Пенсійного фонду України заяву та декларацію про доходи.

Подати документи можна в один із способів:

- особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України;

- поштою, на адресу органу Фонду;

- online – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок Пенсійний фонд.

Як і раніше, документи на призначення субсидій можна подавати до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг, через портал Дія.

Пільговики можуть отримати невиплачені кошти.

Фото без описуЗгідно із постановою від 18.04.2023 № 340 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання окремих видів грошової допомоги, пільг і житлових субсидій”, пільговики можуть отримати не виплачені суми пільг.

Ідеться про кошти, що обліковувалися на рахунку для виплати пільг за обліковими записами пільговиків станом на 1 червня 2022 року, за якими не було звернень пільговиків щодо їх виплати, облік яких припинено 20 грудня 2022 року і які було повернуто АТ “Ощадбанк” на рахунок Мінсоцполітики.

Ці кошти органи Пенсійного фонду України виплачуватимуть до вересня 2023 року за зверненнями пільговиків.

Деякі нюанси при розрахунку житлової субсидії.

Фото без описуДо середньомісячного сукупного доходу осіб не враховуються суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, завданої здоров’ю працівника під час виконання ним своїх трудових обов’язків, а також допомога, компенсація, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, є одноразовою та отримана протягом одного календарного року (пункт 7 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632).

Тобто при розрахунку субсидії одноразова страхова виплата дружині у разі смерті чоловіка, який загинув під час виконання трудових обов’язків, не враховується до середньомісячного сукупного доходу (натомість щомісячні – враховуються).

До уваги надавачів комунальних послуг.

Фото без описуПостановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» визначено, що для надання інформації, необхідної для призначення та розрахунку житлових субсидій та пільг управителі багатоквартирних будинків, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, виконавці комунальних послуг мали обов’язок до 1 січня 2023 року зареєструватись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Наразі лише половина надавачів житлово-комунальних послуг виконали цю вимогу.

Слід зазначити, що житлові субсидії на неопалювальний період (з 1 травня по 30 вересня) для громадян буде призначено Пенсійним фондом України на підставі отриманої від організацій-надавачів послуг шляхом обміну інформації, зокрема, про забезпеченість громадян житлово-комунальними послугами за встановленими цінами, тарифами; розміром внесків/платежів на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги.

За відсутності необхідної інформації житлова субсидія на такі послуги призначатися не буде.

До уваги надавачів житлово-комунальних послуг!

Зареєструйтесь в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Фонду та надайте актуальну інформацію про діючі тарифи.

Це дозволить органам Пенсійного фонду України призначити житлові субсидії всім, хто їх потребує.

Алгоритм реєстрації на вебпорталі електронних послуг Фонду за посиланням: https://bit.ly/3VZaKjF