ОБЕРЕЖНО, СКАЗ: ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД НЕБЕЗПЕЧНОЇ ХВОРОБИ

Дата: 01.08.2023 10:48

Сказ є гострим інфекційним захворюванням, яке вражає тварин та людей. Вірус викликає своєрідний енцефаліт зі стрімким ураженням центральної нервової системи. Фахівці Держпродспоживслужби розповіли українцям про дієві меди профілактики сказу.

Як захиститися від сказу

Хворобу спричиняє нейротропний вірус сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Якщо постраждалій людині своєчасно не надати кваліфіковану меддопомогу, вона може померти.

Щоб не заразитися сказом, необхідно:

• Проводити обов'язкову вакцинацію домашніх тварин проти сказу. Щеплення необхідно проводити щороку за графіком. Вакцина проти сказу є безкоштовною, для здійснення щеплення необхідно звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вашому регіоні.
  • Проявляти насторогу, якщо домашні тварини без причини ведуть себе незвичайно чи агресивно.
  • Уникати контакту з дикими та безпритульними тваринами. Також це необхідно роз'яснювати дітям, оскільки близько 40% жертв укусів імовірно скажених собак – особи до 15 років.
  • До полювання, охорони тваринницьких ферм, отар, табунів допускати лише вакцинованих проти сказу собак.
  • Не допускати диких та безпритульних тварин у місця розташування свійських тварин.
  • У разі виявлення трупів тварин не чіпати їх, не знімати шкуру.