Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Що варто знати про кір та вакцинацію проти кору

Дата: 25.09.2023 10:12
Кількість переглядів: 85

Фото без описуКір — небезпечне вкрай заразне вірусне захворювання, що поширюється дуже швидко. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо вони не були щеплені.

Кір може мати серйозні ускладнення. Під особливою загрозою — діти віком до п’яти років. Серед ускладнень кору — запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), запалення легенів (пневмонія), запалення мозку (енцефаліт), діарея. Кір може спричинити навіть смерть.

Цей недуг небезпечний і для вагітних: він може стати причиною розвитку ускладнень, передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня).

Специфічного лікування від кору немає. Найкращий захист — вакцинація. В Україні комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК) внесена до Національного календаря профілактичних щеплень. Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Діти отримують її безоплатно. 

Перше щеплення у віці 1 року станом на 1 листопада отримали 71,9% дітей, а друге (у віці 6 років) — 74,7%.

Про важливість рутинної вакцинації розповіли сьогодні, 20-го грудня, у Тернопільській облдержадміністрації.

Спеціалісти наголосили на важливості введення обов'язкових вакцин відповідно до календаря щеплень.

Експерти розповіли, що одночасне введення кількох вакцин або використання багатокомпонентних (тих, які захищають від кількох хвороб) – це нормальна світова практика. Віруси, що містяться у вакцинах, значно ослаблені й  не можуть перевантажити імунну систему. Дитина піддається значно більшому навантаженню на імунітет, коли хворіє на застуду або ангіну, ніж від вакцин.

“Поряд із вакцинацією від COVID-19, рутинна вакцинація також має важливе значення. Вакцинація проти таких хвороб як дифтерія, правець, кір також обов’язкова. Зокрема, мова йде саме про дитяче населення. У пологових будинках проводять щеплення проти туберкульозу і проти гепатиту. Це є надзвичайно важливо, тому що ми знаємо, що випадки туберкульозу реєструються і єдиним методом, яким можна захистити новонародженого залишається щеплення”, - каже завідувач відділу імунної профілактики ДУ "Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України" Марія Павельєва.

Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до Календаря профілактичних щеплень, зверніться по консультацію до лікаря.

Вакцинація рятує життя.

Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора