КРІСТІНА ЧОРНЕНЬКА: ПРО СТАН СПРАВ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ РЖИЩІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Дата: 29.09.2023 19:13

Який стан справ у закладах освіти Ржищівської міської ради? Які пріоритети на цей навчальний рік? Що потребує більше часу для вирішення проблемних питань? Відповіді на всі ці питання офіційно надає Ржищівський міський голова Крістіна Чорненька. Отже, про поточний стан справ у закладах освіти Ржищівської громади.

ФОРМАТ РОБОТИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Станом на сьогодні в Ржищівській МТГ працює 21 заклад освіти, з них:

17 закладів працюють в очному форматі:

• виділено кошти у розмірі 1,6 млн грн на облаштування додаткових кімнат в укритті ОЗО "Ржищівський ліцей «Лідер» для можливості проводити навчання у сховищі під час повітряних тривог з учнями початкових та випускних класів,
  • включено в державну програму проєкт будівництва сховища в ОЗО "Ржищівська гімназія «Гармонія», проводяться роботи в Департаменті регіонального розвитку КОВА щодо проведення тендеру;

2 заклади у змішаному форматі (тиждень очне, тиждень дистанційне) - Кузьминецька філія, Півецька філія:

• для переходу на повне очне навчання з місцевого бюджету виділено кошти на розробку проєктно-кошторисної документації для розширення укриттів у вищезазначених закладах,
  • також, на прохання батьків, які звернулися до міського голови, у Грушівській гімназії організовано навчання у дві зміни;

2 заклади працюють у дистанційному форматі - дитячий садочок «Баликощучинська веселка», Піївський дитячий садочок «Сонечко»:

• дитячий садок «Баликощучинська веселка» - виділено кошти на облаштування укриття, тривають роботи з визначення виконавця робіт. До кінця 2023 року заплановане завершення робіт,
  • Піївський дитячий садочок «Сонечко»: побудоване нове укриття, очікується погодження на введення в експлуатацію;

Стрітівська філія - не має власних приміщень, для навчання орендує приміщення в КОР «Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва». Засновником коледжу є Київська обласна рада, яка у зв’язку з малою кількістю студентів повідомила заклад про реорганізацію. Прийнято рішення про навчання Стрітівської філії в приміщенні Стайківського ліцею «Світоч».

ПІДГОТОВКА ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ

• завезено вугілля, завозяться дрова, проходять технічні процедури щодо опалення газом. Для ОЗО "Ржищівська гімназія «Гармонія» та Ржищівського ЗДО "Калинка" виділено кошти для проведення реконструкції вузлів обліку газу та заміну котлів;
  • всі заклади освіти Ржищівської МТГ забезпечені генераторами та паливом до них.

ПРОТИПОЖЕЖНІ ЗАХОДИ

• у більшості закладів виконано всі заходи з протипожежної безпеки;
  • Півецькій філії виділено кошти для встановлення пожежної сигналізації, тендер проведено, розпочинаються роботи;
  • дитячі садочки у селах Яблунівка, Панікарча, Стайки, Балико-Щучинка та в школах сіл Кузьминці, Балико-Щучинка за результатами обстежень ДНСН у вересні є зауваження. Складається кошторис, який буде подано на розгляд Ржищівської міської ради.

ПІДВЕЗЕННЯ УЧНІВ ДО ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

• забезпечено підвезення учнів до закладів освіти по 13 маршрутах, з них 10 маршрутів власним транспортом, 2 маршрути приватним перевізником;
  • до Київської обласної державної адміністрації подано клопотання на виділення двох шкільних автобусів для учнів ОЗО "Ржищівська гімназії «Гармонія» та Піївського ліцею «Ерудит».

ХАРЧУВАННЯ

• безкоштовним (за рахунок коштів місцевого бюджету) харчування у закладах освіти Ржищівської МТГ забезпечуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю та ті, які мають особливі освітні потреби, діти з малозабезпечених сімей, діти учасників АТО, діти, батьки яких мобілізовані до ЗСУ, діти, які заходяться в складних життєвих обставинах, діти з числа внутрішньо-переміщених осіб;
  •  з цього навчального року організовано закупівлю овочів та фруктів, що регламентовано Постановою № 305 від 24.03.2021 "Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку".

З ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ…

• Завершення будівництва Піївської школи - згідно офіційного повідомлення Департаменту капітального будівництва КОВА (який є замовником проєкту) на період воєнного стану не виділяються кошти на капітальне будівництво об’єктів. Пріоритетно кошти обласного бюджету спрямовуються на відновлення об’єктів, зруйнованих в наслідок бойових дій, пошкодженого житла жителів Київщини та відновлення об’єктів соціальної інфраструктури. У зв’язку з чим, реалізацію проєкту тимчасово призупинено.

З ПРІОРИТЕТІВ

Безпека дітей та персоналу:

• ключові вимоги до роботи закладів в очному форматі - наявність укриття, згідно вимог ДСНС та виконання протипожежних заходів;
  • на початок минулого навчального року жоден із закладів освіти не мав облаштованого укриття та була значна кількість приписів від ДСНС. Виконання всіх робіт потребувало значних коштів.

Протягом року місцева влада поступово виділяла кошти для облаштування та поточних ремонтних робіт в укриттях закладів. Спільними зусиллями місцевої влади, колективів, батьків та спонсорів більша частина робіт була виконана.

• Забезпечення освітнього процесу альтернативними джерелами живлення (на випадок відсутності електропостачання).
  • Подолати втрати в навчанні, вихованні та психічному здоров’ї учнів та вихованців, допомогти учням та вихованцям, які цього потребують, вивчити матеріал, який було раніше недостатньо освоєно у зв’язку з дистанційним навчанням, пандемією тощо. На цьому особливу увагу акцентувала міський голова Крістіна Чорненька на початку нового навчального року.

З ПОБАЖАНЬ

Напередодні професійного свята Дня працівників освіти щиро бажаємо всім тихого та спокійного начального року без повітряних тривог! Нехай навчання буде цікавим та у задоволення для всіх освітян, дітей та батьків!