Державна податкова служба інформує

Дата: 13.10.2023 09:01

Фото без описуГоловне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що правила ведення обліку товарних запасів затверджені наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496 «Про затвердження Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку».

Вимоги Наказу №496 поширюються виключно на:

✅ ФОП – платників єдиного податку другої – четвертої груп, які здійснюють:

➡ реалізацію технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

➡ реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення;

➡ реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

✅ФОП – платників єдиного податку третьої групи, які зареєстровані платниками податку на додану вартість;

✅ФОП – на загальній системі оподаткування, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Дія Порядку № 496 не поширюється на платників єдиного податку першої групи.

Отже, не зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами ФОП- платники єдиного податку ІІ та ІІІ груп, які не є платниками ПДВ та не здійснюють продаж:

❗технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту,

❗лікарських засобів та виробів медичного призначення,

❗ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння.

ФОП- платники єдиного податку І групи звільнені від ведення такого обліку.

☎️Контакти гарячих ліній https://kyivobl.tax.gov.ua/kontakti/

👫Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua

🌐Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

Приєднатись до офіційного каналу ДПС у Телеграм: t.me/tax_gov_ua