A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

#Лелеченьки: на Київщині енергетики ДТЕК укріплять понад 50 гнізд лелек на електроопорах задля запобігання відключенням світла та захисту птахів

Дата: 12.12.2023 12:07
Кількість переглядів: 103

Протягом жовтня – грудня 2023 року енергетики ДТЕК Київські регіональні електромережі в рамках проєкту #Лелеченьки перенесуть на захисні платформи 51 гніздо лелек, звите на електричних опорах. Укріплення гнізд енергетики проводять задля того, щоб запобігти їх обрушенню на електричні мережі та попередити аварійні відключення світла у клієнтів. Крім того, це допомагає захистити і самих птахів від ураження струмом і загибелі. До участі в проєкті компанія залучає лідерів думок, які допомагають укріплювати гнізда та піклуватися про лелек. У 2023 році участь у встановленні платформ для гнізд лелек на Київщині вже взяв наш колега, Володимир Удовенко, учасник «Голосу країни», відомий як UDOVENKO.

Укріплення гнізд на електроопорах спеціальними металевими платформами ДТЕК Київські регіональні електромережі традиційно проводять, коли птахи відлітають у теплі краї. Енергетики дізнаються про такі гнізда під час планових оглядів мереж, а також за допомогою небайдужих клієнтів. У липні 2023 року компанія запустила нову функцію на сайті, за допомогою якої клієнти можуть повідомити про виявлені гнізда лелек на електроопорах. Загалом з моменту дії функції на сайті компанія отримала понад 132 звернення клієнтів.

«Попри війну, ДТЕК Київські регіональні електромережі продовжує відновлювати та укріплювати енергетичну інфраструктуру, а також розвивати електромережі спираючись на принципи сталого розвитку. Наші енергетики опрацьовують всі отримані заявки щодо гнізд лелек. Ми перевіряємо інформацію під час виїзду на вказані локації. Там, де підтверджується, що гніздо потребує укріплення, вносимо його в перелік планових робіт. Перенесення на платформи відбуватиметься в залежності від наявних можливостей, адже наразі енергетики першочергово підтримують енергосистему в належному стані та опрацьовують аварійні заявки повертають світло в будинки клієнтів після негоди, обстрілів чи технологічних порушень. Але щойно у фахівців компанії з’явиться можливість вони обов’язково потурбуються і про лелечі гнізда», − підкреслили у ДТЕК Київські регіональні електромережі.

На 2023 рік енергетики запланували укріплення 51 гнізда. Це допоможе попередити аварії та відключення світла у клієнтів. Також це захистить лелек від ураження струмом та загибелі, коли навесні птахи повернуться в Україну.

В цілому за останні 3 роки компанія вже укріпила понад 100 гнізд на електроопорах. За підрахунками екологів це посприяло захисту щонайменше 1300 особин символічного для України птаха − білого лелеки. Укріплювати лелечі гнізда енергетикам допомагають відомі українці.

З 2021 року енергетики переносять гнізда лелек на металеві платформи в рамках еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки, започаткованого ДТЕК Мережі, щоб допомогти зберегти в Україні популяцію білого лелеки і привернути увагу суспільства до важливої теми – дбайливого ставлення до живої природи. Його головна мета – популяризація захисту та збереження біорізноманіття, просування принципів ESG, а також цінностей та відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального Договору ООН.

 

ДОВІДКА

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

Група ДТЕК (DTEK Group) – лідер і найбільший приватний інвестор в енергетичний сектор України.

Компанії Групи ДТЕК займаються видобутком вугілля та природного газу, виробництвом електроенергії на вітрових, сонячних та теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергоресурсами на місцевому та міжнародному ринках, розподіляють та постачають електричну енергію споживачам, надають енергоефективні послуги клієнтам, розвивають мережі високошвидкісних зарядних станцій.

Відповідно до Нової Стратегії 2030, Група ДТЕК прагне трансформуватися в більш ефективний, екологічно чистий і технологічний бізнес, керуючись принципами ESG.

Мета ДТЕК – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року.

У компанії працює майже 60 тис. співробітників.

З початку повномасштабного російського вторгнення Група ДТЕК виділила близько 800 млн гривень на підтримку Збройних Сил України та гуманітарну допомогу. Компанія безкоштовно забезпечила електроенергією військових, лікарні та об’єкти критичної інфраструктури в Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях на майже 350 млн гривень.

Група ДТЕК відновила електропостачання для майже 7 мільйонів споживачів у регіонах, постраждалих від бойових дій росії.

 

100% Групи ДТЕК належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора