Про житлово-комунальні послуги

Дата: 25.01.2024 14:49

Фото без описуМіністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомляє, що 30 грудня 2023 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2023 р. № 1405 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг».

Вказаною постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни: до постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2022 № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» – в частині визначення чітких умов та узгодження із вимогами законодавства положень щодо застосування в період воєнного стану в Україні заборон стосовно нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, а також припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг, нарахування плати та стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, утвореної після 24 лютого 2022 р.

Так, з урахуванням внесених змін, заборона щодо нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, а також припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню (у тому числі населенню, що проживає у будинках, де створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельні (житлові) кооперативи або яким послуги надаються управителем чи іншою уповноваженою співвласниками особою за колективним договором) у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі застосовується до припинення чи скасування воєнного стану в Україні:

• в територіальних громадах, що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (тобто, заборона діятиме стосовно територіальних громад, що увійшли до переліку, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309, до дати припинення можливості бойових дій/завершення бойових дій, відображеної у цьому документі);
  • в територіальних громадах, тимчасово окупованих Російською Федерацією, відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (тобто, заборона діятиме стосовно територіальних громад, що увійшли до переліку, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309, до дати завершення тимчасової окупації, відображеної у цьому документі);

Так як Ржищівська громада не входить до переліку затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309 то заборона на накладування штрафів та пені на території Ржищівської громади не діє.

Принагідно зазначаємо, що відповідно до Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон) надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Серед істотних умов договору про надання житлово-комунальної послуги є порядок оплати послуги та відповідальність сторін за порушення договору. Тому наполегливо просимо, сплачувати рахунки за використані  житлово-комунальні послуги.