Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

КИЇВЩИНА Є ЛІДЕРОМ СЕРЕД РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИХ ПРОЄКТІВ (ЕСКО)

Дата: 09.03.2024 10:07
Кількість переглядів: 43

Фото без описуКиївська область стала лідером по Україні за динамікою останнього півріччя з впровадження енергоефективних проєктів. Протягом 6 місяців вже укладено 7 ЕСКО-договорів. Ще 7 ЕСКО-проектів планується реалізувати згодом. Про це повідомив у своєму Facebook перший заступник голови Київської ОДА Микола Бойко.

«Вже розпочинається розробка проєктів та впровадження енергоефективних заходів у Броварах, Вишгороді, Славутичі та Яготині. Загальна ціна енергосервісних договорів по 7 проєктам складає 132 млн грн. Серед потенційних учасників ЕСКО-проєктів також є Тараща та Чабани», — розповів Микола Бойко

Реалізація ЕСКО-проєктів передбачає проведення різноманітних заходів з енергомодернізації будівель та встановлення сонячних електростанцій на об’єктах критичної інфраструктури (водоканалах та лікарнях). 

Зокрема:

  • м. Славутич (міська лікарня) —  впровадження ІТП, утеплення горища, цоколю, ЛЕД освітлення та будівництво сонячної електростанції. Економія теплової енергії очікується на рівні 50%, електричної — 30%.
  • м. Яготин (центральна міська лікарня) —  встановлення сонячної електростанції. Економія електричної енергії очікується на рівні 25%
  • м. Бровари (ДНЗ «Капітошка») —  впровадження ІТП та утеплення стін. Економія теплової енергії очікується до 70%.
  • м. Бровари (ліцей №3) —  впровадження ІТП, утеплення стін та горища. Економія теплової енергії очікується до 60%.
  • м. Бровари (ліцей №10) —  модернізація ІТП, утеплення стін та горища. Економія теплової енергії очікується до 40%.
  • м. Бровари (ДНЗ «Дивосвіт-Теремки») —  модернізація ІТП, утеплення стін та горища, встановлення сонячної електростанції. Економія теплової енергії очікується до 70%, електричної — 20%.
  • м. Вишгород (насосна станція водоканалу) —  встановлення сонячної електростанції. Економія електроенергії очікується на рівні 10%.

«Важливо, що громади, в яких реалізуються проєкти, не витрачають гроші на проведення заходів з енергоефективності, адже всі роботи виконують інвестори за власні кошти. А повернення інвестицій буде здійснюватись виключно з отриманої економії», —  наголосив перший заступник голови КОДА. 

Київщина вдячна проєкту ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО» за реалізацію проєктів у області, супровід громад на всіх етапах енергосервісу та залучення ЕСКО-інвестиції для енергомодернізації будівель та енергетичної безпеки об’єктів, зокрема, критичної інфраструктури.

Довідково

ЕСКО-механізм – це додатковий інструмент фінансування енергоефективних проєктів, де заходи з енергоефективності впроваджуються енергосервісними компаніями (ЕСКО), як українськими, так й іноземними, за власні чи запозичені кошти на умовах енергосервісного договору. Це ефективний механізм заощаджувати енергоресурси на об’єктах державної та комунальної власності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора