Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Що потрібно знати про графіки відключень? – відповідає ДТЕК Київські регіональні електромережі

Дата: 21.05.2024 15:47
Кількість переглядів: 95

Фото без описуЗ 16 травня енергетики ДТЕК Київські регіональні електромережі вимушені застосовувати графіки стабілізаційних відключень у регіоні за розпорядженням НЕК «Укренерго» через значний дефіцит електроенергії в енергосистемі. Російські атаки дуже пошкодили енергетичну систему, тому електроенергії не вистачає для всіх споживачів країни. Якщо не обмежувати споживання за таких умов, це призведе до численних аварій. Чому відключення необхідні та як вони відбуваються, – відповідають в ДТЕК Київські регіональні електромережі.

Причиною значного дефіциту електроенергії стали наслідки масштабних атак ворога по енергоінфраструктурі країни. За останні місяці особливо відчутних руйнувань зазнали саме станції генерації. Енергетики задіяли всі можливі ресурси, однак їх не достатньо. Щоб вберегти енергосистему, проводяться відключення.

Хто вирішує, коли будуть відключення?

НЕК «Укренерго» оцінює наявну потужність, яка виробляється, а потім розподіляє, скільки електроенергії буде доступно в кожному регіоні. Якщо споживання перевищуватиме цей обсяг, головний диспетчер дасть розпорядження ДТЕК Київські регіональні електромережі застосовувати стабілізаційні або екстрені відключення. Зі свого боку оператор системи розподілу робить все необхідне, щоб доступна електроенергія розподілялась справедливо між всіма мешканцями та підприємствами.

Як працюють графіки відключень? Чому світла немає більше 2-х годин?

Оскільки доступний обсяг енергоспоживання спрогнозований заздалегідь, ДТЕК Київські регіональні електромережі має змогу рівномірно його розподілити між різними споживачами і скласти графік, згідно з яким світло відключають у всіх по черзі.

У графіках є три категорії:

  • біла зона — світло є;
  • сіра зона — світла немає (близько 2 годин ± 30 хвилин для переключення клієнтів);
  • світло-сіра зона — відключення можливі, якщо енергоспоживання перевищує встановлений ліміт «Укренерго».

Для того, щоб зменшити відключення під час світло-сірої зони, просимо не вмикати одночасно енергоємні прилади одразу після повернення світла, адже це різко підвищує навантаження на мережу.

 

Чому не попереджали щодо відключень?

Ми повідомляємо про введення графіків відключень одразу, як отримуємо цю інформацію від НЕК «Укренерго». Повідомлення про графіки публікуємо на сайті ДТЕК Київські регіональні електромережі, на сторінці у Facebook та чат-боті у Viber і Telegram. Ознайомитися з графіками можна на нашому сайті в розділі "Відсутня електроенергія". Якщо ж відключення екстрене – воно відбувається без попередження та заздалегідь визначеного графіку. Щойно наші фахівці отримують команду НЕК «Укренерго», протягом 10 хвилин вони мають обмежити споживання на чітко визначений обсяг.

Навіщо застосовувати відключення вночі?

Оператор системи розподілу чітко підпорядковується командам оператору енергосистеми – НЕК «Укренерго». Ми проводимо відключення тільки тоді, коли отримуємо відповідну команду. Наразі відключення застосовують у вечірні пікові години споживання електроенергії – з 18:00 до 24:00. Саме в цей період є дефіцит електроенергії.

Чому в мого сусіда є світло, а в мене нема?

Відключення застосовуються до всіх будинків та вулиць. Проте різні будинки і навіть різні під’їзди одного будинку можуть живитися від різних ліній електропередачі, тому відключаються в різний час. Будинки, підключені до критичної інфраструктури (лікарні, насосні станції, котельні), не відключаються взагалі. Список таких об’єктів затверджує місцева влада.

Чи відключатиметься вуличне освітлення?

Цим питанням опікується місцева влада. Спільно з місцевою владою ми проводимо переговори та шукаємо оптимальне рішення щодо відключення вуличного освітлення, що з одного боку допоможе економити електроенергію, а з іншого – не буде знижувати безпеку міст.

Ми розуміємо, наскільки вам складно без світла. Але просимо вас набратись терпіння та вірити в енергетиків. Ми робимо все, аби відключення були якомога коротшими.

 

ДОВІДКА

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,5 млн домогосподарств і 158 тис підприємств.

Група ДТЕК (DTEK Group) – лідер і найбільший приватний інвестор енергетичного сектору України. В компаніях Групи ДТЕК працюють 55 000 співробітників.

Компанії Групи ДТЕК займаються виробництвом електроенергії на вітрових, сонячних та теплових електростанціях, видобутком природного газу та вугілля, здійснюють трейдинг енергоресурсами на місцевому та міжнародних ринках, розподіляють та постачають електричну енергію споживачам, надають енергоефективні послуги клієнтам, розвивають мережі високошвидкісних зарядних станцій.

Згідно з Новою Стратегією 2030, Група ДТЕК прагне трансформуватися в більш ефективний, екологічно чистий і технологічний бізнес, керуючись принципами ESG.

Мета ДТЕК – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року.

Від початку повномасштабного російського вторгнення Група ДТЕК виділила близько 1 млрд гривень на підтримку Збройних Сил України та гуманітарну допомогу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора