Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

57 ТИС. УКРАЇНЦІВ ВІДБУДУВАЛИСЯ ЧИ КУПИЛИ НОВЕ ЖИТЛО З ЄВІДНОВЛЕННЯМ: РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО РОКУ РОБОТИ ПРОГРАМИ

Дата: 13.05.2024 08:59
Кількість переглядів: 22

Фото без описуПонад 57 тис. українців отримали кошти на ремонт житла або купівлю нового замість зруйнованого через бойові дії завдяки програмі єВідновлення. Загальна сума виплат зараз становить понад 11 млрд грн.

«єВідновлення — один із найскладніших сервісів в історії цифрової держави. Подібних послуг немає в жодної з країн, тож наш досвід абсолютно унікальний. Сервіс дуже простий для користувача, але водночас на беку відбуваються десятки процесів — підтягуються дані з Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна, перевіряються дані в інших реєстрах, здійснюється робота комісій на місцях тощо. Нам вдалося запустили зручний і доступний сервіс для українців, який завдяки цифровим інструментам забезпечує максимальну прозорість процесів та мінімізує будь-які корупційні ризики», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Програма запрацювала у травні 2023 року з послуги отримання грошової допомоги на ремонт до 200 тис. грн. Сьогодні також можна одержати кошти на відновлення житла до 500 тис. грн або сертифікат на купівлю нового, якщо неможливо відбудуватися.

Завдяки єВідновленню:

  • 54,5 тис. громадян отримали виплати для відбудови пошкодженого житла на загальну суму понад 5,8 млрд грн;
  • 2,8 тис. українців придбали нові домівки за житлові сертифікати, які отримали як компенсацію за знищене житло.

Найбільше заяв про отримання допомоги надійшло з Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської, Херсонської та Чернігівської областей.

Крім відновлення житла, програма підтримує локальні бізнеси, оскільки отримані кошти в межах єВідновлення можна використовувати лише в будівельних магазинах та підрядників, зареєстрованих через портал Дія.

єВідновлення показує, як цифрові інструменти стають рушійним механізмом у відбудові України.

Послугу розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і Світового банку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора