Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

 Випадок Африканської чуми свиней в Кагарлицькій громаді

Дата: 20.06.2024 14:42
Кількість переглядів: 74

Фото без описуВідповідно звіту про результати дослідження патологічного/біологічного матеріалу/обєктів навколошнього середовища №006311м.п.м./24 від 19.06.2024 року, територію ДП Ферми ДАНАМ с. Новосілки , Обухівського району Київської області оголосили епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту по африканській чумі свиней, все поголів´я свиней підлягає умертвлінню безкровним методом, після чого проводиться їх спалювання відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС.

В епізоотичному вогнищі проводяться заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції. На в’їзді до агрофірми облаштували дезбар’єр та забезпечили чергування.

 Відповідно до рішення місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Обухівській РДА встановили зону спостереження (нагляду) радіусом 10 км, до якої віднести села Кагарлицької, Обухівської та Української територіальної громади (с. Черняхів, с. Леонівка, с.Антонівка, с. Мирівка, с. Горохуватка, с. Тарасівка, с. Переселення, с. Слобода, с. Виселкове, с. Расавка, с. Халча, с. Грохівське, с. Горохове, с. Макарівка, с. Безіменне, с. Матяшівка, с. Долина, с. Верем´я.

 Наразі проводиться робота з уточнення свинопоголів’я в зонах захисту та спостереження. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.

 Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Обухівського району вкотре звертає увагу власників свинопоголів`я на необхідність дотримання біобезпеки та «закритого режиму» свиногосподарства. Профілактичні щеплення чи лікування АЧС відсутні! Тож хвороба призводить до 100% смертності свинопоголів’я та значних економічних збитків для власників тварин. Водночас вірус АЧС не передається людині.

 Зараження свиней може відбуватися шляхом безпосереднього контакту (від свині - до свині), через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби, а також через диких кабанів, бродячих тварин, птахів та обслуговуючий персонал.

Дотримуйтеся таких правил:

  • перевзувайтеся і перевдягайтеся, коли заходите в приміщення, де утримуються свині. Гумове взуття - лише для свинарника. Вірус не переноситься повітрям, потрапити до тварини він може тільки тоді, коли його туди занесе власник або персонал;
  • перед входом у свинарник покладіть килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте дезінфікуючим засобом. Це дієвий спосіб знищити бактерії та віруси на взутті;
  • не пускайте у свинарник інших сторонніх людей;
  • не випускайте свиней з хліва - їх не можна вигулювати;
  • не утримуйте в одному приміщенні зі свинопоголів’ям інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;
  • не годуйте свиней залишками їжі зі столу. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;
  • щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли - обов’язково повідомте фахівця державної лікарні ветеринарної медицини;
  • пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане вірусом АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора