Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

Об'єкти сільськогосподарського виробниц­тва і зберігання сільськогосподарської продукції. Збирання зернових

Дата: 02.07.2024 10:56
Кількість переглядів: 74

 

Фото без опису До початку збирання врожаю вся збираль­на техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відре­гульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскро­гасниками, обладнані первинними засобами пожежо­гасіння (комбайни і трактори — двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами та штиковою ло­патою). Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

 Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

 Збиральну техніку необхідно регулярно пе­ревіряти на щільність з'єднання вихлопної труби з пат­рубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок ро­боту слід припинити до їх заміни,

 Під час роботи комбайна з підбирачем тре­ба стежити, щоб пружинні зубці підбирача не потрап­ляли всередину кожуха барабана. У такому випадку тре­ба негайно зупинити комбайн і звільнити зубці.

 Забороняється сіяти колосові культури на смугах відчуження залізниць та шосейних доріг. Копиці скошеної на цих смугах трави необхідно розташовува­ти не ближче ЗО м від хлібних масивів.

 Перед дозріванням колосових (у період вос­кової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф'яних масивів, степової смуги, автомо­більних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

 У період воскової стиглості збіжжя перед ко­совицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів треба негайно прибирати. Посередині про­косів робиться проорана смуга не менше 4 м завшир­шки.

 Тимчасові польові стани необхідно розташо­вувати не ближче 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборю­ються смугою не менше 4 м завширшки.

 Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

У разі групового методу збирання до складу збираль­но-транспортних загонів необхідно включати спеціалі­зовані автомобілі з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачі та інші), пристосовані для гасіння пожеж зернових,

 У період збирання забороняється спалю­вання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

 

               Не дозволяється:

—    робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на ви­пускний колектор двигуна). На комбайнах та інших ма­шинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не ма­ють капотів, випускний колектор повинен бути захище­ний металевим щитком, що закриває його вздовж усієї
довжини зверху та збоку;

-— застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;

  • заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;
  • заправляння машин у нічний час у польових умо­вах.

 

 Трактори, комбайни та інші самохідні ма­шини, обладнані електричним пуском двигуна, повинні мати вимикач для відключення акумулятора від спожи­вача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанцій­ного електромагнітного пускача та генератора повинні бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, їх електропроводка повинна бути справною і надійно закріпленою.

 Радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вуз­ли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очи­щуватися від пилу, соломи та зерна.

 У польових умовах заправляння паливом збиральної техніки повинне здійснюватися за межами поля (не ближче ЗО м) паливозаправниками, коли за­глушені двигуни.

 У місцях зберігання сільськогосподарської та іншої техніки, що використовується під час збиран­ня врожаю, у приміщеннях ремонтних майстерень по­винні дотримуватися протипожежні вимоги.

 У разі тимчасового зберігання (стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у по­льових умовах необхідно розміщувати їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, віддалених від скирт (стогів) соломи, сіна, токів, хлібних масивів на відстань не менше 100 м, а від будівель — не менше 50 м. Ці майданчики мають бути оборані смугою не менше 4 м завширшки.

 Ремонт збиральних машин і агрегатів за потребою допускається не ближче ЗО м від хлібних масивів та інших посівів,

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора