ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ ЩОДО ФОРМУВАННЯ МЕРЕЖІ ПРОФІЛЬНОЇ СТАРШОЇ ШКОЛИ У РЖИЩІВСЬКІЙ ГРОМАДІ
06 травня 2025 року відбулась важлива робоча зустріч представників Ржищівської міської територіальної громади за участю експертів Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Тема зустрічі: «Формування мережі профільної старшої школи для Ржищівської міської територіальної громади на основі існуючої структури».
Мета: Надання дорадчо-консультативної підтримки у реалізації реформи старшої профільної школи в рамках проєкту DECIDE, який вивчає потреби громади.
Основні питання, що обговорювались:
1. Створення ліцею в громаді.
2. Кадровий потенціал нового ліцею.
3. Недостатня кількість учнів у класах.
4. Ефективна мережа закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО).
5. Можливість набору учнів до 10-х класів у Стайківському ліцеї «Світоч» та Піївському ліцеї «Ерудит» у 2025/2026 навчальному році.
6. Набір учнів до 10-го класу в ОЗО «Ржищівський ліцей «Лідер».
На зустрічі були присутні міський голова, депутати міської ради, начальник і працівники відділу освіти, старости сіл, експерти проєкту DECIDE, а також керівники та заступники закладів загальної середньої освіти громади.
Одним із пріоритетних напрямків формування мережі закладів залишається створення академічних ліцеїв. Експерти проєкту DECIDE – Юрій Орел та Алла Бондар – презентували важливі аспекти реформи профільної середньої освіти, окреслили мету, зміст, виклики, а також нормативно-правове забезпечення реформи.
Важливим викликом для малих громад, зокрема для нашої, залишається питання створення ліцеїв, оскільки мала кількість учнів не дозволяє належним чином відповідати вимогам чинного законодавства.
Створення ліцеїв — це відповідь на виклики освітніх реформ в Україні та перехід до дванадцятирічної середньої освіти, який передбачає:
• Початкову освіту тривалістю 4 роки.
• Базову середню освіту тривалістю 5 років.
• Профільну середню освіту тривалістю 3 роки.
До 1 вересня 2027 року засновники мають створити ліцеї, забезпечити їх педагогічними працівниками та всім необхідним для ефективного функціонування. Під час робочої зустрічі також обговорювались вимоги до створення ліцеїв.
Публічна консультація з питань впровадження реформи профільної середньої освіти в громаді дозволила виявити важливі нюанси функціонування освітньої мережі та окреслити подальші кроки для реалізації можливості функціонування ліцею в нашій громаді.
Дякуємо всім учасникам за активну участь та конструктивний діалог! Разом ми створимо якісну освіту для наших дітей!