«СЕНСОТЕКА. ТИ ЯК?» ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я
1 травня в Україні та світі розпочався Місяць обізнаності про ментальне здоров'я. В Україні він проходить із закликом віднайти свої сенси, які у часи випробувань працюють як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com».
Сенси як теплі та підтримуючі послання зібрала у «СенсоТеку. Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, разом із психологинею Світланою Ройз.
З 1 травня щодня сенси з'являтимуться на платформі «Ти як?» (https://howareu.com) — разом із рекомендаціями, як попіклуватися про ментальне здоров'я. Серед інструментів для підтримки себе та близьких — оновлений розділ «Самодопомога» на платформі «Ти як?» та застосунок «Моментал».
“СенсоТека” – це добірка коротких, лаконічних фраз, які мають силу емоційної підтримки.
Їх можна використовувати як щоденне нагадування про важливе, інструмент психологічної стійкості або підказку під час спілкування з учнями.
Фрази, розроблені у співпраці з дитячою і сімейною психологинею Світланою Ройз, спрямовані на:
- підвищення рівня довіри у класному колективі;
- зменшення тривожності;
- формування культури емоційної відкритості;
- підтримку внутрішньої рівноваги.
Приклади послань:
- “Ти маєш право відпочивати”;
- “Ти — не один. Тебе бачать. Тебе чують”;
- “Навіть у найважчі моменти — ти важливий”;
- “Твої емоції мають значення”.
Ознайомитися з повною добіркою можна на сайті програми СенсоТека — https://howareu.com/materials/
Сенси доповнені практичними порадами щодо плекання стійкості та піклування про ментальне здоров’я. Серед них кожен і кожна знайдуть те, що резонує саме з ним. Для себе, для близьких, для дітей.
https://drive.google.com/.../
Пакет візуальних матеріалів у межах хвилі «СенсоТека. Ти як?», які ви можете завантажувати, друкувати та використовувати:
https://docs.google.com/.../
Місяць обізнаності — це не лише про інформування, це про увагу. До себе, до близьких, до світу всередині. Це про дію, яка починається з простого запитання: «Ти як?» — і продовжується у щоденній практиці підтримки.
Так, у травні ми говоримо про це особливо голосно.
Але слухати себе варто щодня