Перелік нагадувань, щоб завжди обирати себе, можна довго продовжувати…
Яка порада з каруселі найбільше резонує зараз?08:51:30 04.10.2024
В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у березні 2023 року старувала комунікаційна кампанія.
У фокусі уваги Програми – як подолати стрес та негативні емоції під час війни та як знаходити сили для психологічного відновлення. Українцям розповідають про техніки самодопомоги та підтримки тих, хто знаходиться поруч. Пропонуються дієві механізми, які допомагають психологічній стійкості у часи повномасштабної війни.
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан, який настільки ж важливий, як і фізичне здоров’я.
За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього. Зараз це основний бар’єр на шляху звернення по психологічну допомогу.
Перспективи повоєнного відновлення України значною мірою залежать від рівня емоційної солідарності громадян та культури піклування про ментальне здоров’я. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
Допомогти цьому зможуть матеріали та активності, які підготовлені в рамках Програми ментального здоров’я. Зокрема, посібник про базові навички турботи про себе та інших, додаток BetterMe: Mental Health, проєкт ЮНІСЕФ «Поруч», під час якого проводяться консультації для підлітків, вчителів і батьків.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.
Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах:
Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program
Instagram – https://www.instagram.com/howareu_program
YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program
Twitter – https://twitter.com/howareuprogram
Telegram – https://t.me/howareu_program
TikTok – https://www.tiktok.com/@howareu_program
Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Перелік нагадувань, щоб завжди обирати себе, можна довго продовжувати…
Яка порада з каруселі найбільше резонує зараз?08:51:30 04.10.2024
А ти чуєш усе, що хоче сказати тобі близька людина?
Можливість бути почутим є чи не найважливішою підтримкою в складні часи. Але просто нагострити вуха недостатньо — ось кілька рекомендацій, як слухати інших, щоби почути головне. Зрозуміти. Дати необхідну підтримку.12:49:44 18.09.2024
Захищати незалежність України - це...
Ми спитали в наших захисників та захисниць про силу і сенси, про теперішнє і майбутнє. Про те, що для них захищати незалежність України. Відповіді — в каруселі.08:47:55 08.08.2024
Гейт можна багато і довго обговорювати, але ми не будемо
Просто нагадаємо:08:45:35 04.07.2024
Деякі слова, які відчуваються як обійми, є важливішими за обійми
Особливо ті, які кажемо ми, батьки. Вони потрібні дітям, щоб навчитися приймати себе, цінувати себе, почуватися в безпеці та бути у комфорті із собою та оточенням.08:42:59 30.06.2024
Пошук допомоги — не прояв слабкості
За оцінками експертів, з початку повномасштабного вторгнення 40-50 % населення України потребує психологічної підтримки різного ступеня інтенсивності. Ми переживаємо травматичний досвід, який може лишити по собі слід та вплинути на якість життя.14:27:23 09.05.2024
Дмитро Щербак, ветеран, матрос | Ти як?
10:41:50 02.04.2024
Посилення стійкості тих, хто рятує та допомагає іншим.
МВС України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? - ініціативи Олена Зеленська - запускає масштабну програму підтримки співробітників: поліцейських, рятувальників, прикордонників, нацгвардійців, ветеранів служби.10:39:49 27.03.2024
Олеся Конопелько, ветеранка, бойова медикиня | Ти як?
10:32:31 04.02.2024
ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ, ЯКЩО ЇЇ РІДНІ НА ВІЙНІ?
Коли рідні чи близькі нам люди йдуть на фронт, це випробування і подвійний стрес для всієї родини. Та ще складніше дати собі раду з цим малечі, яка не має відповідей на безліч запитань і сприймає реальність дещо інакше.10:41:36 05.01.2024