Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

ОНЛАЙН-КНИГА  «ТВОРЦІ ІСТОРІЇ РЖИЩІВСЬКОЇ ЗЕМЛІ»

ПЕДЮРА ІВАН ЯКОВИЧ

Велич і слава Ржищівського будівельного технікуму, його заснування, етапи становлення і розвитку та шляхи впевненого поступу вперед склада ються, насамперед із доль окремих людей, які протягом багатьох років своєю натхне ною працею і творили унікальну історію цього навчального закладу. Одним із най пам’ятніших директорів технікуму був Іван Якович Педюра, який керував цим закладом понад три десятиліття у 50-80-х роках.

10:41:24 27.09.2024

«ПАЛІТРА ЖИТТЯ БОРИСА ДЕГТЯРЬОВА»

Борис Степанович Дегтярьов народився 22 вересня 1934 року в селі Зікрачі Кагарлицького району в сім’ї службовця. У Зікрачах закінчив початкову школу. У Великих Пріцьках - десятирічку. Вступив до Київського художнього інституту, але через два роки навчання, у зв’язку сімейними обставинами, залишив. Хоча на все життя лишився справжнім художником, що сповідує найкращі традиції образотворчого мистецтва українських художників.  В одному з його віршів є такі слова:

10:37:46 27.09.2024

«ПЕРШИЙ ДИРЕКТОР РЖИЩІВСЬКОГО АРХЕОЛОГО-КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ»

Ларису Сергійчук всі знають, як корінну ржищівчанку від діда-прадіда. Закінчивши середню школу ім. О. Кошового в рідному місті, вона здобула вищу освіту у Київському педагогічному інституті за спеціальністю "Історія". 23 роки працювала науковим співробітником у Шевченківському національному заповіднику в Каневі. Численні екскурсії, наукові дослідження, виступи на наукових конференціях… Так щоденній роботі і збігав час. За сумлінну працю мала і відзнаки, і нагороди, і численні подяки. Але доля поставила перед Ларисою Володимирівною інший вибір.

10:34:45 27.09.2024

РАДІОНЯНЬ, АБО ЗОЛОТЕ ГОРЛЕЧКО РЖИЩЕВА

Віктора Умрихіна всі знали, як допитливого історика і краєзнавця, невтомного журналіста, кореспондента газети «Ржищів», засновника і редактора Ржищівської радіостудії, автора історичних книг про Ржищів та просто як хорошу людину.

13:01:20 02.05.2024

МАЙСТЕР СВОЄЇ СПРАВИ

Надія Насікан прийшла працювати на Ржищівський хлібзавод відразу після закінчення школи. Дуже швидко опанувала всі виробничі процеси, здобула спеціальну освіту. Тож, незважаючи на молодий вік, її було призначена майстром бригади. Адже Надія завжди була дуже відповідальною і вимогливою, як до себе, так і до інших членів бригади. 

13:00:24 25.04.2024

ОРДЕНОНОСЕЦЬ

Володимир Михайлович Литвиненко народився 1 вересня 1928 року в селищі Ржищів у багатодітній селянській родині Михайла Хомовича та Явдохи Левківни Литвиненків. Сім’я проживала на одному із кутків Ржищева, який і до сьогодні називають Біликівщиною. Батьки змалечку прищепили всім своїм дітям любов до праці, прагнення завжди чинити по совісті, не обманювати. Учили розпізнавати добро і зло, правду і кривду, цінувати все прекрасне, що є в людині.

09:54:23 20.04.2024

ВІДПОВІДАЛЬНА ЛЮДИНА

Усе його трудове життя пройшло на одному великому підприємстві – заводі «Радіатор» у Ржищеві. Обіймаючи різні посади – від майстра до директора заводу, він щоденно вкладав у роботу свої знання, уміння, душу і здоров’я.

09:50:21 12.04.2024

«ЗАСНОВНИКИ ПЕРШОГО МУЗЕЮ У РЖИЩЕВІ» Надія Миколаївна (1903 – 1986) та Степан Дементійович (1906 – 1991) СИЛКІНИ

Життя цих двох виняткових людей можна справедливо назвати подвижницьким. Всі свої знання, вміння і сили вони присвятили просвітництву, вивченню історії Ржищівщини, краєзнавству, роботі з людьми на їхнє благо. Безкорислива, самовіддана праця подружжя Силкіних одних дивувала, а в інших викликала глибоку пошану і любов до цих «диваків».

13:14:28 05.04.2024

«ОПТИМІСТ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ». Автор статті – Людмила БАБЕНКО

Історію творять люди. Імена одних пам’ять зберігає на століття, інших – на кілька поколінь, а є такі, що вкарбовуються в скрижалі літопису на віки попри всі намагання різних псевдо вождів та систем стерти їх з історичної пам'яті. Серед них - ім’я нашого легендарного земляка, відомого всьому світу вченого-економіста, громадського діяча, сотника армії УНР, борця за побудову нової незалежної держави України, Євгена Олексійовича ГЛОВІНСЬКОГО. 

10:43:40 19.02.2024

«ПОСОЛ РЖИЩЕВА». Автор статті – Ольга ГУДЗІЙ (старший науковий співробітник КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей»)

Раввинська, Сталінська, Радянська… Це все – назви однієї з центральних вулиць міста Ржищева, що під впливом вітрів часу змінювали одна одну на історичних теренах Ржищівського краю. Саме тут у невеличкому та затишному будинку і проживала проста й працьовита родина Петренків. І нині ця вулиця гордо носить гідне ім’я одного із її вихідців, Почесного громадянина міста Ржищів Павла Миколайовича Петренка. Так ржищівчани вшанували пам’ять про свого знаменитого земляка.

10:51:59 31.01.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора