Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

ОНЛАЙН-КНИГА  «ТВОРЦІ ІСТОРІЇ РЖИЩІВСЬКОЇ ЗЕМЛІ»

Фото без описуІсторію кожного села, міста і, навіть усієї планети, пишуть люди. Бо саме життя кожної людини – це і є ота маленька частинка, з яких складається велика історія. А тому для кожного з нас важливо прожити своє життя так, щоб яскравий промінь твоєї біографії завжди додавав світла до загальної аури історичного літопису рідної землі. 

Саме про таких людей славного Придніпровського краю і розповідає онлайн-книга «Творці історії Ржищівської землі».

Щотижня ви матимете можливість зануритися у величну  минувшину свого родоводу, гортаючи сторінки цієї онлайн-книги.
Цей інформаційний проект познайомить вас  з дивовижними людьми, які присвятили своє життя розбудові  та розвитку рідного краю, вплели благодатну енергію свого творчого доробку в барвистий вінок духовних надбань рідної землі, своєю працею зробили великий внесок у добробут і щастя її людей. Наші незабутні земляки… Вони чесно і гідно прожили своє життя, залишивши по собі добрий слід на рідній землі. 

Однією з таких сподвижниць була і ржищівчанка, директор образотворчого музею імені Івана-Валентина Задорожного, - Любов Федосіївна Гулова. Разом з учителем української мови і літератури Людмилою Дмитрівною Корольовою   багато років свого життя і праці вони присвятили пошуку та вивченню матеріалів про відомих людей Ржищівщини. Саме їм ми завдячуємо за можливість створення онлайн-книги, яку ми вам  сьогодні пропонуємо. Адже зусиллями цих двох небайдужих ржищівчанок було опрацьовано великий пласт зібраних ними  матеріалів та укладено їх у «Книгу пам'яті», яка нині перебуває на шляху до читача.

Час іде, місто Ржищів та вся його громада розвивається. 
В скрижалі історії нашого краю вписуються нові імена, нові славні здобутки наших земляків, які збагачують історію Ржищівської землі. Кожен з вас може доповнити її новими іменами, а можливо і власною історією, долучившись до збереження історичних надбань нашого благословенного придніпровського краю. 

Дорогі земляки, усі ваші пропозиції ви можете подати  на розгляд компетентної редакційної колегії відправивши матеріали на електронну адресу:  rgkultura@gmail.com 

Для сучасної когорти жителів нашої громади досвід минулих поколінь – надзвичайно важливий інструмент в успішному будівництві світлого майбутнього нашої Батьківщини.

Приємного перегляду та спілкування.

РАДІОНЯНЬ, АБО ЗОЛОТЕ ГОРЛЕЧКО РЖИЩЕВА

Віктора Умрихіна всі знали, як допитливого історика і краєзнавця, невтомного журналіста, кореспондента газети «Ржищів», засновника і редактора Ржищівської радіостудії, автора історичних книг про Ржищів та просто як хорошу людину.

13:01:20 02.05.2024

МАЙСТЕР СВОЄЇ СПРАВИ

Надія Насікан прийшла працювати на Ржищівський хлібзавод відразу після закінчення школи. Дуже швидко опанувала всі виробничі процеси, здобула спеціальну освіту. Тож, незважаючи на молодий вік, її було призначена майстром бригади. Адже Надія завжди була дуже відповідальною і вимогливою, як до себе, так і до інших членів бригади. 

13:00:24 25.04.2024

ОРДЕНОНОСЕЦЬ

Володимир Михайлович Литвиненко народився 1 вересня 1928 року в селищі Ржищів у багатодітній селянській родині Михайла Хомовича та Явдохи Левківни Литвиненків. Сім’я проживала на одному із кутків Ржищева, який і до сьогодні називають Біликівщиною. Батьки змалечку прищепили всім своїм дітям любов до праці, прагнення завжди чинити по совісті, не обманювати. Учили розпізнавати добро і зло, правду і кривду, цінувати все прекрасне, що є в людині.

09:54:23 20.04.2024

ВІДПОВІДАЛЬНА ЛЮДИНА

Усе його трудове життя пройшло на одному великому підприємстві – заводі «Радіатор» у Ржищеві. Обіймаючи різні посади – від майстра до директора заводу, він щоденно вкладав у роботу свої знання, уміння, душу і здоров’я.

09:50:21 12.04.2024

«ЗАСНОВНИКИ ПЕРШОГО МУЗЕЮ У РЖИЩЕВІ» Надія Миколаївна (1903 – 1986) та Степан Дементійович (1906 – 1991) СИЛКІНИ

Життя цих двох виняткових людей можна справедливо назвати подвижницьким. Всі свої знання, вміння і сили вони присвятили просвітництву, вивченню історії Ржищівщини, краєзнавству, роботі з людьми на їхнє благо. Безкорислива, самовіддана праця подружжя Силкіних одних дивувала, а в інших викликала глибоку пошану і любов до цих «диваків».

13:14:28 05.04.2024

«ОПТИМІСТ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ». Автор статті – Людмила БАБЕНКО

Історію творять люди. Імена одних пам’ять зберігає на століття, інших – на кілька поколінь, а є такі, що вкарбовуються в скрижалі літопису на віки попри всі намагання різних псевдо вождів та систем стерти їх з історичної пам'яті. Серед них - ім’я нашого легендарного земляка, відомого всьому світу вченого-економіста, громадського діяча, сотника армії УНР, борця за побудову нової незалежної держави України, Євгена Олексійовича ГЛОВІНСЬКОГО. 

10:43:40 19.02.2024

«ПОСОЛ РЖИЩЕВА». Автор статті – Ольга ГУДЗІЙ (старший науковий співробітник КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей»)

Раввинська, Сталінська, Радянська… Це все – назви однієї з центральних вулиць міста Ржищева, що під впливом вітрів часу змінювали одна одну на історичних теренах Ржищівського краю. Саме тут у невеличкому та затишному будинку і проживала проста й працьовита родина Петренків. І нині ця вулиця гордо носить гідне ім’я одного із її вихідців, Почесного громадянина міста Ржищів Павла Миколайовича Петренка. Так ржищівчани вшанували пам’ять про свого знаменитого земляка.

10:51:59 31.01.2024

ОНЛАЙН-КНИГА «ТВОРЦІ ІСТОРІЇ РЖИЩІВСЬКОЇ ЗЕМЛІ». "НЕВГАМОВНА". Автор статті - Людмила  КОРОЛЬОВА

 Невгамовна. Саме так з гордістю і ніжністю Олександр Васильович Гулов називав свою непосидючу дружину Любу. Так він іменував і одне зі своїх найкращих полотен, на якому легкою рукою закоханого художника зобразив свою Музу, свою натхненницю і дружину. 

13:28:20 24.01.2024

РОБОТА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Автор статті - Людмила  КОРОЛЬОВА:Моє життя доля тісно поєднала з мальовничим містом Ржищів, з його затишними вулицями, живописними краєвидами, доброзичливими людьми та надзвичайно талановитими особистостями. З усім тим, що чутливе серце поклало в дорогоцінну скарбницю пам'яті на вічне збереження.

15:00:28 17.01.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора