A A A K K K
для людей із порушенням зору
Ржищівська міська територіальна громада
Київська область, Обухівський район

ОНЛАЙН-КНИГА  «ТВОРЦІ ІСТОРІЇ РЖИЩІВСЬКОЇ ЗЕМЛІ»

Історію кожного села, міста і, навіть усієї планети, пишуть люди. Бо саме життя кожної людини – це і є ота маленька частинка, з яких складається велика історія. А тому для кожного з нас важливо прожити своє життя так, щоб яскравий промінь твоєї біографії завжди додавав світла до загальної аури історичного літопису рідної землі. 

Саме про таких людей славного Придніпровського краю і розповідає онлайн-книга «Творці історії Ржищівської землі».

Щотижня ви матимете можливість зануритися у величну  минувшину свого родоводу, гортаючи сторінки цієї онлайн-книги.
Цей інформаційний проект познайомить вас  з дивовижними людьми, які присвятили своє життя розбудові  та розвитку рідного краю, вплели благодатну енергію свого творчого доробку в барвистий вінок духовних надбань рідної землі, своєю працею зробили великий внесок у добробут і щастя її людей. Наші незабутні земляки… Вони чесно і гідно прожили своє життя, залишивши по собі добрий слід на рідній землі. 

Однією з таких сподвижниць була і ржищівчанка, директор образотворчого музею імені Івана-Валентина Задорожного, - Любов Федосіївна Гулова. Разом з учителем української мови і літератури Людмилою Дмитрівною Корольовою   багато років свого життя і праці вони присвятили пошуку та вивченню матеріалів про відомих людей Ржищівщини. Саме їм ми завдячуємо за можливість створення онлайн-книги, яку ми вам  сьогодні пропонуємо. Адже зусиллями цих двох небайдужих ржищівчанок було опрацьовано великий пласт зібраних ними  матеріалів та укладено їх у «Книгу пам'яті», яка нині перебуває на шляху до читача.

Час іде, місто Ржищів та вся його громада розвивається. 
В скрижалі історії нашого краю вписуються нові імена, нові славні здобутки наших земляків, які збагачують історію Ржищівської землі. Кожен з вас може доповнити її новими іменами, а можливо і власною історією, долучившись до збереження історичних надбань нашого благословенного придніпровського краю. 

Дорогі земляки, усі ваші пропозиції ви можете подати  на розгляд компетентної редакційної колегії відправивши матеріали на електронну адресу:  rgkultura@gmail.com 

Для сучасної когорти жителів нашої громади досвід минулих поколінь – надзвичайно важливий інструмент в успішному будівництві світлого майбутнього нашої Батьківщини.

Приємного перегляду та спілкування.

«ОПТИМІСТ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ». Автор статті – Людмила БАБЕНКО

Історію творять люди. Імена одних пам’ять зберігає на століття, інших – на кілька поколінь, а є такі, що вкарбовуються в скрижалі літопису на віки попри всі намагання різних псевдо вождів та систем стерти їх з історичної пам'яті. Серед них - ім’я нашого легендарного земляка, відомого всьому світу вченого-економіста, громадського діяча, сотника армії УНР, борця за побудову нової незалежної держави України, Євгена Олексійовича ГЛОВІНСЬКОГО. 

10:43:40 19.02.2024

«ПОСОЛ РЖИЩЕВА». Автор статті – Ольга ГУДЗІЙ (старший науковий співробітник КЗ КОР «Ржищівський археолого-краєзнавчий музей»)

Раввинська, Сталінська, Радянська… Це все – назви однієї з центральних вулиць міста Ржищева, що під впливом вітрів часу змінювали одна одну на історичних теренах Ржищівського краю. Саме тут у невеличкому та затишному будинку і проживала проста й працьовита родина Петренків. І нині ця вулиця гордо носить гідне ім’я одного із її вихідців, Почесного громадянина міста Ржищів Павла Миколайовича Петренка. Так ржищівчани вшанували пам’ять про свого знаменитого земляка.

10:51:59 31.01.2024

ОНЛАЙН-КНИГА «ТВОРЦІ ІСТОРІЇ РЖИЩІВСЬКОЇ ЗЕМЛІ». "НЕВГАМОВНА". Автор статті - Людмила  КОРОЛЬОВА

 Невгамовна. Саме так з гордістю і ніжністю Олександр Васильович Гулов називав свою непосидючу дружину Любу. Так він іменував і одне зі своїх найкращих полотен, на якому легкою рукою закоханого художника зобразив свою Музу, свою натхненницю і дружину. 

13:28:20 24.01.2024

РОБОТА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

Автор статті - Людмила  КОРОЛЬОВА:Моє життя доля тісно поєднала з мальовничим містом Ржищів, з його затишними вулицями, живописними краєвидами, доброзичливими людьми та надзвичайно талановитими особистостями. З усім тим, що чутливе серце поклало в дорогоцінну скарбницю пам'яті на вічне збереження.

15:00:28 17.01.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора